| Produktbeskrivning | Panasonic Lumix G DC-GH5M2 - Digitalkamera - spegellöst - 20.3 MP - Fyra tredjedelar - 6 K / 60 fps - 5x optisk zoom - Leica 12 - 60 mm lins - Wi-Fi, Bluetooth |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 6 K - spegellöst system |
| Lins inkluderad | Leica 12 - 60 mm lins |
| Minneskortuttag | Dubbelt SD-kort |
| Sensorer | Digital nivåmätare |
| Trådlöst gränssnitt | Wi-Fi, Bluetooth |
| Sensorupplösning | 20.3 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 4992 x 3744 |
| Objektivsystem | Zoomlins - 5x zoom - 12 - 60 mm - f/2.8-4.0 DG Vario-Elmarit |
| Fokuseringsjustering | Automatisk, manuell |
| Min. fokuseringsavstånd | 20 cm |
| Bildstabiliserare | Optisk (5-axlars bildsensorbytesmekanism) |
| Sökare | Elektronisk - färg - OLED |
| Display | LCD-display - 3" |
| Batterier som stöds | Litiumjonbatteri - 2200 mAh (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB 3.1 |
| Dimensioner (BxDxH) | 13.85 cm x 8.74 cm x 9.81 cm |
| Vikt | 647 g |
| Tillverkarens garanti | 1 års garanti |