| Produktbeskrivning | Panasonic Lumix G DC-G9M2L - Digitalkamera - spegellöst - 25.2 MP - Fyra tredjedelar - 5,8K / 29.97 fps - 5x optisk zoom - Leica 12 - 60 mm lins - Wi-Fi, Bluetooth |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 5,8K - spegellöst system |
| Lins inkluderad | Leica 12 - 60 mm lins |
| Minneskortuttag | Dubbelt SD-kort |
| Trådlöst gränssnitt | Wi-Fi, Bluetooth |
| Sensorupplösning | 25.2 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 5760 x 4320 |
| Objektivsystem | Zoomlins - 5x zoom - 12 - 60 mm - f/2.8-4.0 DG Vario-Elmarit |
| Fokuseringsjustering | Automatisk, manuell |
| Min. fokuseringsavstånd | 20 cm |
| Bildstabiliserare | Optisk (5-axlad Dual I.S. 2.0) |
| Sökare | Elektronisk - färg - OLED |
| Display | LCD-display - 3" |
| Batterier som stöds | Litiumjonbatteri - 2200 mAh (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB 3.2 Gen 2 |
| Dimensioner (BxDxH) | 13.43 cm x 9.01 cm x 10.23 cm |
| Vikt | 575 g |