| Produktbeskrivning | Panasonic Lumix DC-S5M2K - Digitalkamera - spegellöst - 24.2 MP - Fullständig ram - 6 K / 30 fps - 3x optisk zoom 20-60 mm F3.5-5.6 lins - Wi-Fi, Bluetooth |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 6 K - spegellöst system |
| Lins inkluderad | 20-60 mm F3.5-5.6 lins |
| Minneskortuttag | Dubbelt SD-kort |
| Trådlöst gränssnitt | Wi-Fi, Bluetooth |
| Sensorupplösning | 24.2 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 5952 x 3968 |
| Objektivsystem | Zoomlins - 3x zoom - 20 - 60 mm - f/3.5-5.6 LUMIX S |
| Fokuseringsjustering | Automatisk, manuell |
| Min. fokuseringsavstånd | 15 cm |
| Bildstabiliserare | Optisk (5-axlad Dual I.S. 2.0) |
| Sökare | Elektronisk - färg - OLED |
| Display | LCD-display - 3" |
| Batterier som stöds | Litiumjonbatteri - 2200 mAh (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB-C |
| Dimensioner (BxDxH) | 13.43 cm x 9.01 cm x 10.23 cm |
| Vikt | 657 g |