| Produktbeskrivning | Panasonic Lumix DC-S5 - Digitalkamera - spegellöst - 24.2 MP - Fullständig ram - 4 K / 60 fps - endast stomme - Wi-Fi, Bluetooth - svart |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 4 K - spegellöst system |
| Lins inkluderad | Endast stomme |
| Minneskortuttag | Dubbelt SD-kort |
| Bildprocessor | Venus Engine |
| Trådlöst gränssnitt | Wi-Fi, Bluetooth |
| Sensorupplösning | 24.2 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 3840 x 2160 |
| Bildstabiliserare | Optisk (5-axlad Dual I.S. 2.0) |
| Sökare | Elektronisk - färg - OLED |
| Display | LCD-display - 3" |
| Batterier som stöds | Litiumjonbatteri - 2200 mAh (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB-C |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 13.26 cm x 8.19 cm x 9.71 cm |
| Vikt | 630 g |