| Produktbeskrivning | Canon EOS 5D Mark IV - Digitalkamera - SLR - 30.4 MP - Fullständig ram - 4 K / 30 fps - endast stomme - Wi-Fi, NFC |
| Typ av produkt | Digitalkamera - 4 K - SLR med Live View-läge, filminspelning |
| Lins inkluderad | Endast stomme |
| Minneskortuttag | CompactFlash Card, SD card |
| Bildprocessor | DIGIC 6+ |
| Trådlöst gränssnitt | Wi-Fi, NFC |
| Sensorupplösning | 30.4 Megapixel |
| Max. videoupplösning | 4096 x 2160 |
| Sökare | Optisk - femsidigt prisma på fixerad ögonhöjd |
| Display | LCD-display - 3.2" |
| Batterier som stöds | Canon LP-E6N litiumjonbatteri (inkluderad) |
| Gränssnitt | HDMI, USB 3.0 |
| Dimensioner (BxDxH) | 15.1 cm x 7.59 cm x 11.6 cm |
| Vikt | 800 g |