| Produktbeskrivning | Thomson Streaming Box Plus 270 - AV-spelare - 3 GB RAM - 32 GB - 4K UHD (2160p) - 60 fps - HDR - svart |
| Typ av enhet | AV-spelare |
| Dimensioner (BxDxH) | 11.8 cm x 11.8 cm x 4.3 cm |
| Färg | Svart |
| Processor | Amlogic Cortex-A55 Fyrkärnig x 1 |
| RAM | 3 GB - SDRAM |
| Grafik | Mali-G31 MP2 |
| Integrerat flashminne | 32 GB |
| ISS (Internet Streaming Services) | Netflix, Apple TV, Prime Video, YouTube, Disney+, Spotify |
| Upplösning | 4K UHD (2160p) - 60 fps - HDR |
| Upplösningar som stöds | 3840 x 2160 - 60 fps 1920 x 1080 1280 x 720 720 x 576 640 x 480 |
| Gränssnitt | Bluetooth 5.2, Wi-Fi |
| Intelligent assistent | Inbyggd Google Assistant |
| Ljudformat som stöds | Dolby Atmos, Dolby Digital Plus |
| Fjärrkontroller | Röstfjärrkontroll |
| OS tillhandahållet | Google TV |
| Inkluderade tillbehör | AC-adapter, fjärrkontroll, 2 AAA-batterier |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |