| Produktbeskrivning | Thomson Streaming Box 240 - AV-spelare - 2 GB RAM - 8 GB - 4K UHD (2160p) - 60 fps - HDR - svart |
| Typ av enhet | AV-spelare |
| Dimensioner (BxDxH) | 11.2 cm x 11.2 cm x 2.4 cm |
| Färg | Svart |
| Processor | Amlogic Cortex-A35 Fyrkärnig x 1 |
| RAM | 2 GB - DDR2 SDRAM |
| Grafik | Mali-G31 MP2 |
| Integrerat flashminne | 8 GB |
| ISS (Internet Streaming Services) | Netflix, YouTube, Google TV, Chromecast, Apple TV, Prime Video |
| Upplösning | 4K UHD (2160p) - 60 fps - HDR |
| Upplösningar som stöds | 3840 x 2160 - 60 fps |
| Gränssnitt | Bluetooth 5.0, Wi-Fi |
| Intelligent assistent | Inbyggd Google Assistant |
| Fjärrkontroller | Röstfjärrkontroll |
| OS tillhandahållet | Google TV |
| Inkluderade tillbehör | AC-adapter, fjärrkontroll, 2 AAA-batterier |