| Produktbeskrivning | SanDisk Professional G-RAID PROJECT 2 - Hårddisk - Enterprise - 36 TB - extern (desktop) - Thunderbolt 3 (USB-C kontakt) - 7200 rpm |
| Typ | Hårddisk - extern (desktop) |
| Kapacitet | 36 TB |
| Gränssnitt | Thunderbolt 3 - USB-C |
| Dataöverföringshastighet | 40 Gbps (Thunderbolt 3) |
| Spindelhastighet | 7200 rpm |
| Drivenhetsklass | Enterprise |
| Egenskaper | RAID-förberedd, PRO-BLADE SSD Mag plats, Enterprise Class, RAID-array med 2 platser, RAID 0 - fabrikskonfigurerad |
| Strömkälla | Medföljande AC-adapter |
| Dimensioner (BxDxH) | 13.3 cm x 21 cm x 10.3 cm |
| Vikt | 3.141 kg |
| Lokalisering | EMEA |
| Tillverkarens garanti | 5 års garanti |