| Produktbeskrivning | Lenovo ThinkStation PGX 30KL - MT 1 x GB10 Grace Blackwell Superchip - RAM 128 GB - SSD 1 TB - TCG Opal Encryption 2, NVMe - NVIDIA Blackwell - Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.3, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6), IEEE 802.11be (Wi-Fi 7) - NVIDIA DGX OS - skärm: ingen - Lenovo TopSeller |
| Typ | Arbetsstation - MT |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Processor | 1 x NVIDIA GB10 Grace Blackwell Superchip (20-core) |
| RAM | 128 GB |
| Hårddisk | SSD 1 TB - PCI Express 4.0 x4 - M.2 2242 - TCG Opal Encryption 2, NVM Express (NVMe) |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Grafikstyrenhet | NVIDIA Blackwell |
| Nätverksfunktioner | 1GbE, 802.11a, 10GbE, 802.11b/g/n, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6, Wi-Fi 7 |
| Strömtillförsel | (50/60 Hz) |
| Medföljande OS | NVIDIA DGX OS |
| Dimensioner (BxDxH) | 15 cm x 15 cm x 5.05 cm |
| Vikt | 1.2 kg |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | Lenovo TopSeller |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - på platsen |