| Produktbeskrivning | Zebra TC501 - Handdator - ruggad - Android - 256 GB UFS card - 6" färg AMOLED (2160 x 1080) - bakre kamera + främre kamera - streckkodsläsare - (2D-imager) - microSD-kortplats - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0, NFC |
| Typ av produkt | Handdator - ruggad |
| Operativsystem | Android |
| Display | 6" färg AMOLED - 2160 x 1080 - Multi-Touch |
| Processor | Qualcomm Dragonwing Q-6690 (8-core) |
| Processorklockfrekvens | 2.9 GHz |
| Lagring | 256 GB UFS card |
| RAM | 12 GB |
| Flash-minneskort som stöds | microSD |
| Trådlös anslutning | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 6.0, NFC |
| Bakre kamera | 50 megapixlar fokus: automatisk |
| Andra bakre kamera | 13 Megapixel |
| Främre kamera | 8 megapixlar - fast fokus |
| Navigationssystem | A-GPS/GPS/GLONASS/Galileo/Beidou/QZSS |
| Streckkodsläsare | Ja (2D-imager) |
| Streckkoder | 1D, 2D |
| RFID-specifikation | 865-868 MHz / 902-928 MHz, EPC Class 1 Generation 2, EPC Class 1 Generation 2 V2 |
| Batteri | PowerPrecision+ |
| Dimensioner (BxDxH) | 16.315 cm x 1.55 cm x 7.79 cm |
| Vikt | 273 g |
| Tillverkarens garanti | 1 års garanti |