| Produktbeskrivning | Google Pixel Tablet - Surfplatta - Android - 256 GB UFS card - 10.95" (2560 x 1600) - porslin - med Charging Speaker Dock |
| Typ av produkt | Surfplatta |
| Operativsystem | Android |
| Display | 10.95" - 2560 x 1600 (276 ppi) - Multi-Touch |
| Processor | Tensor G2 (8-core) |
| Processorklockfrekvens | 2.85 GHz |
| Lagring | 256 GB UFS card |
| RAM | 8 GB |
| Trådlös anslutning | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2 |
| Bakre kamera | 8 megapixlar fokus: fast fokus |
| Främre kamera | 8 megapixlar - fast fokus |
| Säkerhetsenheter | Fingeravtrycksläsare |
| Dimensioner (BxDxH) | 16.9 cm x 0.81 cm x 25.8 cm |
| Vikt | 493 g |
| Färg | Porslin |
| Lokalisering | Europa |
| Tillverkarens garanti | 2 års garanti |
| Kombinerad med | Charging Speaker Dock |