| Produktbeskrivning | MSI CUBI 5 1M 498EU - Mini-PC Core 3 100U / upp till 4.7 GHz - RAM 8 GB - SSD 512 GB - NVMe - Intel Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet - Win 11 Home - skärm: ingen |
| Typ | PC - mini-PC |
| Processor | Intel Core 3 (Series 1) 100U / 1.2 GHz (upp till 4.7 GHz, (6-core) |
| Huvudfunktioner för processor | Intel Smart Cache |
| Cacheminne | 10 MB |
| Cache/processor | 10 MB |
| RAM | 8 GB (installerad) / 64 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Kontrollerkort | SATA |
| Hårddisk | SSD 512 GB - PCI Express 3.0 x4 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe) |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Grafikstyrenhet | Intel Graphics |
| Ljudutgång | 2,1 kanal-surround |
| Nätverksfunktioner | Wi-Fi 6E, 802.11a, Wi-Fi 5, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3, 1GbE, 2.5GbE |
| Medföljande OS | Windows 11 Home |
| Dimensioner (BxDxH) | 12.4 cm x 12.4 cm x 5.37 cm |
| Vikt | 590 g |