| Produktbeskrivning | ASUS NUC 14 Pro Tall Kit RNUC14RVHU7089C2I - Mini-PC Core Ultra 7 155H / upp till 4.8 GHz - RAM 32 GB - SSD 1 TB - NVMe - Intel Arc Graphics - IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet - Win 11 Pro - skärm: ingen - svart |
| Typ | PC - mini-PC |
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Series 1) 155H / 1.4 GHz (upp till 4.8 GHz, (16-core) |
| Huvudfunktioner för processor | Intel Smart Cache, Intel Deep Learning Boost (DL Boost) |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost - upp till 11 TOPS |
| Cacheminne | 24 MB |
| Cache/processor | 24 MB |
| RAM | 32 GB (installerad) / 96 GB (max) - DDR5 SDRAM |
| Kontrollerkort | SATA (SATA 6Gb/s) |
| Hårddisk | SSD 1 TB - PCI Express 4.0 - M.2 2280 - NVM Express (NVMe) |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Grafikstyrenhet | Intel Arc Graphics - upp till 18 TOPS |
| Nätverksfunktioner | 802.11a, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6E, 802.11b/g/n, Bluetooth 5.3, 1GbE, 2.5GbE |
| Medföljande OS | Windows 11 Pro |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 11.7 cm x 11.2 cm x 5.4 cm |
| Vikt | 600 g |