| Produktbeskrivning | Supermicro Storage A+ 2015S-E1CR24L-01-G2 - Server - kan monteras i rack 2U - 1-vägs - 1 x EPYC 9334 / upp till 3.9 GHz - RAM 512 GB - SATA/SAS 3.5" vik/vikar - SSD 2 x 960 GB, HDD 24 x 22 TB - 25 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet, 50 Gigabit Ethernet, 100 Gigabit Ethernet - inget OS - skärm: ingen - silver |
| Typ | Server - kan monteras i rack |
| Höjd (U-format) | 2U |
| Skalbarhet för server | 1-vägs |
| Processor | 1 x AMD EPYC 9334 / 2.7 GHz (upp till 3.9 GHz, (32-core) |
| Processor-socket | Socket SP5 |
| Cacheminne | 128 MB L3-cache |
| Cache/processor | 128 MB |
| RAM | 512 GB (installerad) / 4.5 TB (max) - DDR5 SDRAM - ECC |
| Kontrollerkort | SATA/SAS (SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s) (Broadcom SAS3808) |
| Fack i lagringsserver | 3.5" |
| Hårddisk | 2 x SSD 960 GB - SATA 6Gb/s - 2.5" |
| Hårddisk (sekundär) | 24 x HDD 22 TB - SATA 6Gb/s / SAS 12Gb/s |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Nätverksfunktioner | 25GbE, 10GbE, 2.5GbE, 5GbE, 1GbE, 50GbE, 100GbE |
| Strömtillförsel | (50 - 60 Hz) |
| Redundant ström | Ja |
| Medföljande OS | Inget operativsystem |
| Färg | Silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.7 cm x 86.4 cm x 8.89 cm |
| Vikt | 23.59 kg |