| Produktbeskrivning | Supermicro Hyper SuperServer 112H-TN-02-G2 - Server - kan monteras i rack 1U - 1-vägs - 1 x Xeon 6731P / upp till 4.1 GHz - RAM 1 TB - SATA/SAS/NVMe 2.5" vik/vikar - SSD 2 x 960 GB - NVMe - 25 Gigabit Ethernet, 10 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, 5 Gigabit Ethernet, Gigabit Ethernet - inget OS - skärm: ingen - silver |
| Typ | Server - kan monteras i rack |
| Höjd (U-format) | 1U |
| Skalbarhet för server | 1-vägs |
| Processor | 1 x Intel Xeon 6731P / 2.5 GHz (upp till 4.1 GHz, (32-core) |
| Processor-socket | LGA4710 Socket |
| Cacheminne | 144 MB |
| Cache/processor | 144 MB |
| RAM | 1 TB (installerad) / 4 TB (max) - DDR5 SDRAM - ECC |
| Kontrollerkort | SATA/SAS/NVMe (SATA-600 / PCIe) |
| Fack i lagringsserver | 2.5" |
| Hårddisk | 2 x SSD 960 GB - PCI Express - M.2 - NVM Express (NVMe) |
| Optisk lagring | Ingen optisk drivenhet |
| Nätverksfunktioner | 25GbE, 10GbE, 2.5GbE, 5GbE, 1GbE |
| Strömtillförsel | (50 - 60 Hz) |
| Redundant ström | Ja |
| Medföljande OS | Inget operativsystem |
| Färg | Silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 43.7 cm x 77.87 cm x 4.3 cm |
| Vikt | 8.7 kg |