| Produktbeskrivning | Zebra TC58 - Handdator - ruggad - Android 11 - 64 GB - 6" (1080 x 2160) - bakre kamera + främre kamera - streckkodsläsare - (2D-imager) - USB-värd - microSD-kortplats - NFC, Bluetooth, Wi-Fi 6E - 3G, 4G, 5G - LTE - TAA-kompatibel |
| Typ av produkt | Handdator - ruggad |
| Operativsystem | Android 11 |
| Display | 6" LED-bakgrundsbelysning - 1080 x 2160 - Multi-Touch |
| Processor | Qualcomm (8-core) |
| Processorklockfrekvens | 2.7 GHz |
| Lagring | 64 GB |
| RAM | 4 GB |
| Flash-minneskort som stöds | microSD |
| Cellulär teknik | 3G, 4G, 5G |
| Cellulära protokoll | LTE, 5G NR |
| Trådlös anslutning | NFC, Bluetooth 5.2, 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E) |
| Bakre kamera | 16 megapixlar fokus: automatisk |
| Främre kamera | 8 megapixlar |
| Navigationssystem | GPS/A-GPS/Galileo/GLONASS/BeiDou/QZSS |
| Streckkodsläsare | Ja (2D-imager) |
| RFID-specifikation | ISO 15693, Felica, ISO 14443A, ISO 14443B |
| Egenskaper | USB-värd |
| Batteri | PowerPrecision+ |
| Dimensioner (BxDxH) | 7.735 cm x 1.675 cm x 16.48 cm |
| Vikt | 293 g |
| Lokalisering | Resten av världen |
| TAA-kompatibel | Ja |
| Tillverkarens garanti | 1 års garanti |