| Produktbeskrivning | ASUS Zenbook A16 UX3607OA-SQ005W - Copilot+ PC - Snapdragon X2 Elite Extreme - X2E-94-100 / upp till 4.7 GHz - Win 11 Home - Qualcomm Adreno - 48 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16" OLED 2880 x 1800 (3K) @ 120 Hz - Wi-Fi 7, Bluetooth 6.0 - zabriskie beige |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | Qualcomm Snapdragon X2 Elite Extreme X2E-94-100 upp till 4.7 GHz / 53 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | Qualcomm Hexagon - upp till 80 TOPS |
| Minne | 48 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 16" OLED 2880 x 1800 / 3K @ 120 Hz |
| Grafik | Qualcomm Adreno |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax/be, Bluetooth 6.0 |
| Batteri | 3-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Färg | Zabriskie beige |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.35 cm x 24.24 cm x 1.65 cm |
| Vikt | 1.2 kg |