| Produktbeskrivning | ASUS ZenBook 14 UM3406GA-QL729W - Copilot+ PC - 180 graders gångsjärnskonstruktion - AMD Ryzen AI 7 - 445 / upp till 4.6 GHz - Win 11 Home - Radeon 840M - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 14" OLED pekskärm 1920 x 1200 - Wi-Fi 6E, Bluetooth - jadesvart |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC - 180 graders gångsjärnskonstruktion |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 445 / 2 GHz, upp till 4.6 GHz / 8 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | AMD Ryzen AI - upp till 50 TOPS |
| Minne | 32 GB LPDDR5X SDRAM (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 14" OLED pekskärm 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Grafik | AMD Radeon 840M |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.4 |
| Batteri | 4-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip with Microsoft Pluton |
| Färg | Jadesvart |
| Dimensioner (BxDxH) | 31.24 cm x 22.01 cm x 1.49 cm |
| Vikt | 1.28 kg |