| Produktbeskrivning | ASUS Vivobook S16 K3607AA-SH080W - Copilot+ PC - Intel Core Ultra 7 - 355 / upp till 4.7 GHz - Win 11 Home - Intel Graphics - 16 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 16" OLED 1920 x 1200 - Wi-Fi 6E, Bluetooth - cool silver |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | Intel Core Ultra 7 (Serie 3) - 355 / 2.3 GHz, upp till 4.7 GHz |
| Neural processor enhet (NPU) | Intel AI Boost |
| Minne | 16 GB DDR5 (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 16" OLED 1920 x 1200 / WUXGA @ 60 Hz |
| Grafik | Intel Graphics - upp till 40 TOPS |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.4 |
| Batteri | 4-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Färg | Cool silver |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.7 cm x 25.06 cm x 1.79 cm |
| Vikt | 1.7 kg |
| Reparationsbarhetsindex | 9.6 (av 10) |