| Produktbeskrivning | ASUS TUF Gaming F16 FX608JH-RV002W - 180 graders gångsjärnskonstruktion - Intel Core i5 - 13450HX / upp till 4.6 GHz - Win 11 Home - GeForce RTX 5050 - 16 GB RAM - 512 GB SSD NVMe - 16" 1920 x 1200 @ 165 Hz - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth |
| Typ av produkt | Notebook - 180 graders gångsjärnskonstruktion |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | Intel Core i5 13:e gen. - 13450HX / 2.4 GHz, upp till 4.6 GHz / 20 MB Cache |
| Minne | 16 GB DDR5 (1 x 16 GB) |
| Lagring | 512 GB SSD - NVMe |
| Display | 16" 1920 x 1200 / WUXGA @ 165 Hz |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 5050 / Intel UHD Graphics |
| Videominne | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja (RGB) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Microsoft Copilot | Yes |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Batteri | 4-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Dimensioner (BxDxH) | 35.4 cm x 26.9 cm x 2.73 cm |
| Vikt | 2.2 kg |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 2 år - hämtning och retur |