| Produktbeskrivning | ASUS ROG Strix G18 G814PM-S9010W - AMD Ryzen 9 - 8940HX / upp till 5.3 GHz - Win 11 Home - GeForce RTX 5060 - 32 GB RAM - 1 TB SSD NVMe - 18" 2560 x 1600 (WQXGA) @ 240 Hz - Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - grå |
| Typ av produkt | Notebook |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen 9 8940HX / 2.4 GHz, upp till 5.3 GHz / 64 MB Cache |
| Minne | 32 GB DDR5 (2 x 16 GB) |
| Lagring | 1 TB SSD - NVMe |
| Display | 18" 2560 x 1600 / WQXGA @ 240 Hz |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 5060 / AMD Radeon 610M |
| Videominne | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming | Ja |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja (RGB) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Batteri | 4-cells |
| Säkerhet | Firmware Trusted Platform Module (TPM) Security Chip |
| Färg | Grå |
| Dimensioner (BxDxH) | 39.9 cm x 29.4 cm x 3.08 cm |
| Vikt | 3 kg |
| Reparationsbarhetsindex | 9.9 (av 10) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 2 år |