| Produktbeskrivning | Acer Swift X 14 SFX14-71G - Intel Core i7 - 13700H / upp till 5 GHz - Win 11 Home - GF RTX 4050 - 32 GB RAM - 1.024 TB SSD NVMe - 14.5" OLED 2880 x 1800 (WQXGA+) @ 120 Hz - Wi-Fi 6E - stålgrå - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Notebook |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | Intel Core i7 13:e gen. - 13700H / 2.4 GHz, upp till 5 GHz / 24 MB Cache |
| Minne | 32 GB LPDDR5 (medföljande minne är integrerat) |
| Lagring | 1.024 TB SSD - NVMe |
| Display | 14.5" OLED 2880 x 1800 / WQXGA+ @ 120 Hz |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Videominne | 6 GB GDDR6 SDRAM |
| Tangentbord | Nordisk |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja (vit) |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.2 |
| Batteri | Upp till 13 timmar |
| Säkerhet | Fingeravtrycksläsare |
| Färg | Stålgrå |
| Dimensioner (BxDxH) | 32.28 cm x 22.812 cm x 1.99 cm |
| Vikt | 1.5 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 1.14 W/kg (head) 1.14 W/kg (body) 1.14 W/kg (lem) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |