| Produktbeskrivning | Acer Nitro V 16 ANV16-72 - Intel Core 5 - 210H / upp till 4.8 GHz - Win 11 Home - GeForce RTX 5050 - 16 GB RAM - 512 GB SSD QLC - 16" 1920 x 1200 - 2.5 Gigabit Ethernet - Wi-Fi 6 - obsidiansvart - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Notebook |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | Intel Core 5 (Serie 2) - 210H / 2.2 GHz, upp till 4.8 GHz / 12 MB Cache |
| Minne | 16 GB DDR5 (2 x 8 GB) |
| Lagring | 512 GB SSD - QLC |
| Display | 16" 1920 x 1200 / WUXGA |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 5050 / Intel Graphics |
| Videominne | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming | Ja |
| Tangentbord | Nordisk |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2, 2.5 Gigabit Ethernet |
| Färg | Obsidiansvart |
| Dimensioner (BxDxH) | 36 cm x 27.45 cm x 2.45 cm |
| Vikt | 2.5 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Specifik absorptionshastighet (SAR) | 1.12 W/kg (head) 1.12 W/kg (body) 1.12 W/kg (lem) |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |