| Produktbeskrivning | Acer Nitro 18 AI AN18-61 - Copilot+ PC - AMD Ryzen AI 7 - 350 / upp till 5 GHz - Win 11 Home - GeForce RTX 5070 - 32 GB RAM - 1.024 TB SSD - 18" 2560 x 1600 (WQXGA) @ 165 Hz - Ethernet - Wi-Fi 6E, Bluetooth - obsidiansvart - kbd: Nordisk |
| Typ av produkt | Notebook - Copilot+ PC |
| Operativsystem | Win 11 Home |
| Processor | AMD Ryzen AI 7 350 / 2 GHz, upp till 5 GHz / 16 MB Cache |
| Neural processor enhet (NPU) | AMD Ryzen AI - upp till 50 TOPS |
| Minne | 32 GB DDR5 (2 x 16 GB) |
| Lagring | 1.024 TB SSD |
| Display | 18" 2560 x 1600 / WQXGA @ 165 Hz |
| Grafik | NVIDIA GeForce RTX 5070 / AMD Radeon 860M |
| Videominne | 8 GB GDDR7 SDRAM |
| Gaming | Ja |
| Tangentbord | Nordisk |
| Bakgrundsbelysning, tangentbord | Ja (RGB) |
| Numeriskt tangentbord | Ja |
| Inbyggd webbkamera | Ja |
| Nätverksfunktioner | 802.11a/b/g/n/ac/ax (Wi-Fi 6E), Bluetooth 5.3, Ethernet |
| Färg | Obsidiansvart |
| Dimensioner (BxDxH) | 40.09 cm x 31.03 cm x 2.49 cm |
| Vikt | 3.1 kg |
| Lokalisering | Region: Nordiska länderna |
| Tillverkarens garanti | Begränsad garanti - 1 år - retur Internationella resenärer garanti - 1 år |