| Produktbeskrivning | Acer Predator XB273U V3bmiiprzx - XB3 Series - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 WQHD @ 180 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - svart |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| Energiklass | Klass F |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync Premium |
| Egenskaper | USB 3.0-hubb |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | WQHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 144 Hz) |
| Pixelhöjd | 0.23 mm |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1000:1 / 100000000:1 (dynamisk) |
| HDR-kapabel | DisplayHDR 400 |
| Responstid | 1 ms, 0,5 ms (grått-till-grått min) |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 95% DCI-P3 |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.4 cm x 26.7 cm x 54.1 cm |
| Vikt | 6.67 kg |
| Standarder som följs | MPR II |