| Produktbeskrivning | ASUSTOR Lockerstor 4 Gen2+ AS6704T V2 - NAS-server - 4 fack - SATA 6Gb/s - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 4 GB - 5 Gigabit Ethernet - iSCSI support |
| Typ av enhet | NAS-server |
| Värdanslutning | 5 Gigabit Ethernet |
| Antal installerade enheter / moduler | 0 (installerad) / 4 (max) |
| Dimensioner (BxDxH) | 17 cm x 23 cm x 18.55 cm |
| Vikt | 2.94 kg () |
| Processor | 1 x Intel Celeron N5105 2 GHz (Fyrkärnig) |
| Kontrollerkort | RAID SATA 6Gb/s RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 |
| Nätverksfunktioner | 100Mb LAN, 1GbE, 2.5GbE, 5GbE |
| Prestanda | Maximalt iSCSI-mål: 256 Maximalt iSCSI LUN: 256 Maximalt antal användare: 4096 Högsta antal grupper: 512 Maximalt antal delade mappar: 512 Maximala samtidiga anslutningar: 512 |
| RAM | 4 GB |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| Systemkrav | Windows 10 / 11 eller senare, Microsoft Windows Server 2016, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2022, Apple MacOS, UNIX, Linux, FreeBSD |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |