| Produktbeskrivning | ASUSTOR FLASHSTOR 6 FS6706T - NAS-server - 6 fack - PCI Express 3.0 - RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 - RAM 4 GB - 2.5 Gigabit Ethernet - iSCSI support |
| Typ av enhet | NAS-server |
| Värdanslutning | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Antal installerade enheter / moduler | 0 (installerad) / 6 (max) |
| Dimensioner (BxDxH) | 30.826 cm x 19.3 cm x 4.83 cm |
| Vikt | 1.35 kg () |
| Lokalisering | Tyska, engelska, franska, italienska, holländska, ryska, japanska, koreanska, kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), Tjeckiska, Polish, svenska, danska, norska, finska, portugisiska, turkiska, spanska, ungerska, thailändska |
| Processor | 1 x Intel Celeron N5105 2 GHz (Fyrkärnig) |
| Kontrollerkort | RAID PCI Express 3.0 RAID JBOD, 0, 1, 5, 6, 10 |
| Nätverksfunktioner | 2.5GbE, 1GbE, 100Mb LAN |
| Prestanda | Sekventiell läsning: 590 MB/s - (RAID 5) Sekventiell skrivning: 583 MB/s - (RAID 5) |
| RAM | 4 GB |
| Strömtillförsel | AC 100-240 V |
| NAS | ASUSTOR Data Master (ADM) 4.2 |
| Systemkrav | Microsoft Windows XP / 7 / 8 / 10 / 11, Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Server 2012, Microsoft Windows Server 2016, Microsoft Windows Server 2019, Microsoft Windows Server 2022, Apple MacOS X 10.6 eller senare, UNIX, Linux, FreeBSD |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |